четвер, 27 вересня 2012 р.

Пекло для Бога


      Існує одна стара легенда, яка голосить, що Бог створив Землю і все живе на ній із невимовної самотності. Але це не принесло йому бажаної розради, відтак, після довгих роздумів скопіював він людину зі своєї подоби, щоб було з ким на рівні поговорити і розділити земну красу. Не знаю, не знаю…, можливо потім Творець не раз пошкодував про свій нерозсудливий вчинок, на який він зважився у хвилину недопустимої слабкості, оскільки тепер людські створіння мало чим відповідають первозданному Божому задуму.
     Ось так, змоделював нас Великий Архітектор за найвищим божественним стандартом, а ми в темпі вальсу умудрилися перетворитися на безпросвітне бидло, безлике стадо, яке систематично робить «нальоти» в церкву з вимогою за п’ять гривень отримати відпущення гріхів та три міхи щастя «на рило». Чому нальоти, а тому, що сьогодні наші молитви більше схожі на нескінченну низку безсоромних вимагань, ніж на святе таїнство розмови з Богом. Ми постійно щось просимо, клянчимо, висуваємо Творцю абсурдні ультиматуми, даємо безглузді обіцянки, звинувачуємо в особистих невдачах, які лише базуються на власній неосвіченості та ліні, кидаємо на тацю декілька пожмаканих купюр з надією купити дешеву «індульгенцію», несвідомо відбуваємо службу Божу, щоб продемонструвати модну спідницю, а вкінці зібрати нові плітки, і при цьому щиро переконані, що все це – прояв глибокої віри справжнього християнина. 
     І як Його ще не знудило від цього спаму? Хоча, ні, декілька разів таки не витримав: льодовиковий період, всесвітній потоп, виверження Везувія, холера і ще декілька заходів масового щеплення проти «людської бактерії». Бо ми вже давно перестали бути людьми, перетворившись на вірус масового ураження, на інтелектуальну заразу, яка тільки множиться і гадить, засмічуючи навколишній простір і час. Але, як показує досвід, жодна з вищенаведених антивірусних програм особливо не допомогла. Одні кажуть, що все це безпосередньо Його господніх рук діло, інші запевняють, що програма під назвою «Земля» сама час від часу дає необхідний збій, перезавантажується, запускає себе заново, струшуючи різноманітний біологічний непотріб. Як би там не було, виявіть до Всевишнього поблажливість, адже Він створив вас за своєю подобою, відтак також має дещо людське – безмежну любов до своїх дітей, яка часто перетворюється на його особисте пекло.
    Так, не солодко Господу тепер приходиться. Мало того, що люди перестали бути людьми, тепер вже не поговориш з ними як з рівнею; ще й Йому кардинально поміняли імідж.
«Церковь и Бог – близнецы-братья»
  В п’ятому чи шостому класі нам ввели новий предмет «Катехизис», який читали монахині з району. Пам’ятаю, з приводу цього в мене виникли доволі суперечливі почуття: з одного боку, цікаво було послухати про Господа, особливо після радянського застою, але щось в цих розповідях і манері викладання аж ніяк не клеїлося.
     На першому ж уроці одна монахиня спитала учнів прямо в лоб: «Хто вірить в Бога?» Це запитання прозвучало так, ніби йшлося про безапеляційну силу Комуністичної партії, а не Всевишнього, відтак більшість дітей лише зніяковіло переглянулись. «Піднімайте руки, не соромтесь, -- продовжила «наречена Христа», -- бо хто не вірить в Бога, той потрапить прямо в пекло, тому ми прийшли до вас, щоб показати дорогу до Раю». Налякати учнів їй вдалося, і в класі одразу з’явився набожний ліс рук.    
    Потім ми вчили молитви, розповідали їх перед всім класом і нам ставили за це оцінки. «Ісусові не дуже сподобалася твоя четвірка за знання «Отче наш», -- резюмувала монахиня, або: -- «Ти засмутив Господа цією трійкою, «Вірую» можна було б вивчити і краще». Також нас змушували ходити до церкви, а список халявщиків щопонеділка вивішували на шкільній дошці оголошень. «Хто вже посповідався?» --  звучало стабільне запитання перед великими церковними святами. – «Поспішіть, бо в останні дні сповідаються найбільші грішники, потім подивимося, чи є такі у нашому класі». Загалом складалося таке враження, ніби одну ідеологію замінили іншою, аби чимось заповнити вакуум в дитячих головах, і через два роки такої науки я почала ненавидіти урок «Катехизису» на рівні з фізкультурою. 
    Із вчень монахинь, які базуються на християнських церковних догмах, я зрозуміла, що Бога треба сильно боятися, оскільки він жорстоко карає неслухняних, ми всі – його раби, відтак суть нашого земного життя полягає в тому, щоб славити його ім’я, приносити жертви і через страждання рачкувати до Царства Вічного. Ну що ж, з цього випливає, що Бог – це егоїст із запущеним «синдромом Нарциса» та чітко вираженими антигуманними нахилами задавненого садизму, який створив окрему планету, заселив її рабами, щоб забезпечити себе дифірамбами 24 години на добу, а того, хто відмовляється виконувати його вищу волю, Він жорстоко карає і відправляє у пекло на вічні муки, тобто іншими словами, -- у в’язницю строгого режиму, де над полоненими дозволено знущатися і піддавати всіляким тортурам.
    Клас! Прикольний Бог вимальовується! Йому б до психіатра сходити, а не світом керувати. Ну, як Господь, який випромінює всеохоплюючу любов, може бути таким психом і садистом у відношенні до своїх ж власних дітей? Ні, Господь якраз тут ні до чого. Він не має нічого спільного з тим маразмом, який йому приписують. Просто в останні дві тисячі років у нього був кепський піарник – той самий дурисвіт, який придумав інквізицію і хрестові походи, поставивши під цими масовими акціями фірмовий підпис Бога, тільки самого Всевишнього забув про це повідомити. Так він працює й донині. От його б до психіатра і відправити.
«Тьорки по-церковному»
   Я ніколи не могла зрозуміти, чому для розмови з Господом, який є моїм творцем і вищим батьком, потрібен посередник у рясі? Невже він володіє якимось особистим каналом зв’язку зі Всевишнім, знає його персональний номер мобільного чи особисту електронну скриньку? Хто нагородив його правом відпускати чи не відпускати гріхи, адже це на пряму суперечить вченню Ісуса не судити інших? Чи має право залитий жиром батюшка, (що вочевидь є наслідком систематичних постів) який носить на руці золотий годинник за декілька тисяч євро і роз’їжджає на новенькому мерседесі, закликати парафіян до самопожертви та зречення земних благ в ім’я віри Господньої? І взагалі, цікаво, який сенс мають для Бога наші пожертви, що вимірюються в грошовому еквіваленті? Знати б, який курс на сьогодні Він встановив за наші гріхи? Але переживати не варто, адже священики за любки допоможуть вам в цьому зорієнтуватися.
      Як тільки подзвоню до своєї бабці в село, завжди чую про збори на церкву, і не по 5 гривень, а по сто-двісті, адже храм – це не те місце, де розмінюються на дріб’язки. Як каже одна моя знайома: «Пішов третій транш». А списки тих, хто з різних причин «не скинулися» в спільний котел, вивішують при вході до Господнього дому. Все так само як в школі, тільки учні вже давно виросли, але чомусь так і не порозумнішали. Цікаво, як би це прокоментував сам Всевишній?
     Сьогодні церковна інституція нагадує мені рекет, відтак, більшість приходить туди, як «на стрєлку» з Богом. Навідався до церкви, заплатив «бабло», пардон, вніс пожертву, перетер з батюшкою, і можеш йти спокійно додому, всі твої грішки розвіялися перед всеперемагаючою силою друкованої банкноти. А за нескромний додатковий гонорарник настоятель храму Господнього може висунути тебе в ранг святих і вибити пряму путівку до Царства Небесного. Ну чим не успішний бізнес: масові торги «індульгенціями», які є символічним відкупом від власної душі, узаконеним права на особисту нікчемність.
     Чи схвалив би Всевишній таку вакханалію, і вашу безпосередню участь в її болотному-смердючому місиві? Питання дуже особисте, а тому настільки незручне, як черевики, що на розмір менші. Та все-таки спробуйте в них трошки походити: обов’язково натрете болючі мозолі, а коли міхурі тріснуть і витече весь гній, тоді й міняйте взуття на більш незручне.     

5 коментарів:

  1. Раб Божий грішний Микола7 квітня 2013 р. о 10:04

    Ти нещасна людина тому, що тобі зручно всіх звинувачувати, щоб тішити свою гординю, щоб показати свою неординарнісь, а далі? Це шлях в нікуди. До того пекла , яке ти висміювала.

    ВідповістиВидалити
  2. Микола, Ви, мабуть, взагалі не зрозуміли, про що саме я написала і що мала на увазі. Але це й не дивно, судячи з Вашого імені "Раб Божий грішний Микола". Кожен сам вибирає в яких стосунках йому бути з Всевишнім і так і проживає своє життя. Всього Вам найкращого!

    ВідповістиВидалити
    Відповіді
    1. Чудово описано , особливо мене зачепило про пожертвування в грошах , куди ці гроші йдуть? точно не до б-га, навіщо тоді вони потрібні? А якщо людина не в змозі хоч копійку дати, то як тоді? Вона буде горіти у пеклі? якщо ж воно існує...

      Видалити
    2. Дякую за зерно істини; сподіваюся, зможу вибратися з багнюки іллюзій і залежностей. Принаймі маленький крок зроблено завдяки Оксамитовому Блогу.

      Видалити
  3. дякую! Тішить, коли те, що ти робиш, допомагає людям!Це для мене має великий сенс!
    Ілюзії та залежності оточують нас повсякчас, таким чином побудоване суспільство. Тому не завжди виходить боротися з ними, найголовніше - ідентифікувати їх, подивитися на них з боку, тоді вони самі втратять свою силу :)

    ВідповістиВидалити